Новогодишњи пакетићи

Деца која похађају вртић и забавиште у Јабуци и прваци Основне школе „Гоце Делчев“ данас су добила новогодишње пакетиће које им је уручио Деда Мраз.

Биљана Ђуровић, директорка ОШ „Гоце Делчев“ у Јабуци каже да су деца заиста уживала у програму који је приређен поводом доделе пакетића.

Био је ово један диван дан у мору оних тешких околности које су нас снашле, пре свега мислим на вирус корона, због чега је и настава морала да буде онлајн. Ми смо сада на првом моделу наставе и врло смо срећни због тога, јер су деца у школи сваког дана. Настава је редовна, а данас смо имали дивно изненађење које нам је приредила Месна заједница. Захваљујем се и позоришту „Глумионица“ које нам је у посету послало Вилењака и Деда Мраза, деца су максимално уживала, рекла је Биљана Ђуровић.

Слободан Илић, председник Савета Месне заједнице Јабука каже да су ове године обезбедили око 180 новогодишњих пакетића за децу у том месту.

Традиционално, од 2015. године редовно обезбеђујемо новогодишње пакетиће за децу у вртићу и забавишту. Ове године по први пут смо успели да обезбедимо и пакетиће за ђаке прваке, рекао је Слободан Илић.

Народни посланик Марко Младеновић присустовао је пригодном програму који је организован приликом уручивања пакетића деци у школи у Јабуци.

Ово је једна јако лепа акција у оквиру које је Месна заједница обезбедила пакетиће за прваке у основној школи, али и за сву децу која иду у забавиште и вртић на територији Јабуке. Овакве активности организују се на територији свих месних заједница како у граду тако и у свих девет насељених места и још један је доказ да бринемо о нашој деци. С обзиром да нам се ближе Новогодишњи и Божићни празници Деда Мраз је посетио школу пре распуста и поделио пакетиће. Ово је само још један од начина да помогне и свим оним родитељима који можда нису у могућности да обезбеде својој деци пакетиће и да их посети Деда Мраз. Наставићемо ову традицију, јер је ово већ шеста година како Месна заједница дарује пакетиће основној школи, забавишту и вртићу. Бригу о деци показаћемо и кроз улагања у образовне институције. Ове недеље нас очекује почетак радова на реконструкцији вртића у Јабуци. Почеће замена комплетне столарије на згради вртића, а у наредном периоду ће се радити и молерско-фасадерски радови и уређење тоалета у самом објекту вртића, рекао је Марко Младеновић.

Ове школске године школа у Јабуци добиће и потпуно нову столарију захваљујући програму „Заједници заједно“ Компаније НИС. На овом конкурсу ОШ „Гоце Делчев“ у Јабуци добила је три милиона динара за замену прозора на школи.