Саднице за прваке

У нашој сколи покренута је још једна лепа акција за коју се надамо да ће постати традиционална. Уз помоц одборнице Скупштине града Панчева, Јелене Простран, којој је у предузећу “Зеленило” одобрен захтев за донацију две младице јасена, оба одељења овогодишњих дјака првака добила су по своје дрво које ће неговати и бринути надаље о њему.
Акција је лепа из више разлога – децу подучавамо вредностима природе и значају очувања окружења и целокупне планете, кроз игру их подсећамо на вредности које свако треба да негује.

Директорка школе, Биљана Ђуровић, која је са задовољством подрзала зелену акцију, позвала је ђаке који су дошли у пратњи својих учитељица, и том приликом подсетила децу да је дрво извор живота јер нам даје кисеоник, чисти наше воде и пружа дом птицама. Осим што без дрвећа не бисмо могли да живимо, оно такође украшава наш видик, чини природу лепом и хармоничном.
Захваљујемо се “Зеленилу” које нам је изашло у сусрет и донацијом оплеменило наше окружење. Дрво јасен има изузетно велики значај у традиционалној српској култури и обичајима, као и у народној медицини.

Дан ослобођења Града Панчева у 2. СВЕТСКОМ РАТУ

Већници нашег града полагали су венце и обележили ДАН ОСЛОБОЂЕЊА ГРАДА ПАНЧЕВА У 2. СВЕТСКОМ РАТУ.
Тим поводом одржан је и час од стране професора Николе Коневског са својим ученицима из Центра за таленте “МИХАЈЛО ПУПИН” из Панчева. Две пригодне родољубиве песме говорили су и ученици наше школе, Матеја Спасов и Нина Брзевски.

ДАН ЈАБУКЕ У ЈАБУЦИ 2024

Дана 01.10.2024. у хали спортова у Јабуци одржана је традиционална школска манифестација “Дани јабуке у Јабуци”.
Захваљујемо се нашој деци, наставницима, учитељима, васпитачима, особљу, старатељима, родитељима и мештанима који су својим доприносом увеличали манифестацију. Манифестацију су украсили игром и наши мали фолклораши КУД-а “ВАСИЛ ХАЏИМАНОВ”.

ДАНИ ЈАБУКЕ У ЈАБУЦИ 2024
« 18 од 28 »

Донација школског прибора и опреме за прваке којима је помоћ неопходна

Месна заједница Јабука обезбедила је опрему и школски прибор за ђаке прваке којима је таква врста помоћи неопходна.

Директорка ОШ “Гоце Делчев” позвала је ученике првог разреда у канцеларију на дружење и разговор. Том приликом уручила им је опрему и прибор за школу.

Пријем првака и предшколаца 2024/25

Свечани пријем првака у новој школској години, биће организован 2. септембра у 10 часова.
Свечани пријем за предшколце (забавиште) организован је 2. септембра у 9 часова.

Месна заједница Јабука наградила узорне ђаке

Спроведена је анкета међу наставницима школе које дете би требало да буде ове године награђено.
„Сташа је вуковац, одличан ученик, добар друг, а пре свега била је изузетна особа свих осам година. Изузетно је талентована сликарка, са награђиваним радовима на различитим конкурсима. Доказ њеног талента је и то што је са лакоћом уписала средњу дизајнерску сколу у Београду. Својим трудом и залагањем заслужила је да наставници већину гласова дају баш њој. Теодор, ученик шестог разреда, један је од оних који сваку задату обавезу, сваки задати задатак никада неће урадити и одрадити олако и површно. Све што ради, ради са жаром, пун ентузијазма, и са вољом да то савлада и научи. Увек позитиван, весео, радознао“, наводи се у образложењу ОШ „Гоце Делчев“ у Јабуци.

Слободан Илић, председник МЗ Јабука уручио је награде ђацима, а у име Месне заједнице се захвалио донаторима на овим поклонима којим су усрећили узорне ђаке јабучке школе.