Реконструисан вртић

ПАНЧЕВО/ЈАБУКА – Након завршене реконструкције зграде вртића у Јабуци пре два дана и предшколци су поново почели да похађају вртић.

У оквиру реконструкције објекта замењена је комплетна столарија, уређен је тоалет и завршени су унутрашњи молерски радови.

Директорка ОШ „Гоце Делчев“ у Јабуци Биљана Ђуровић каже да вртић у Јабуци похађа 52 деце и да су пресрећни због новог изгледа комплетног објекта.

„Зграда као предшколска установа ради од 1977. године и од тада се радило само на повременом одржавању. Дуги низ година чекало се да се одобре средства за реновирање, адаптацију и санацију. Зид који је почео да се урушава сада је сређен, стављена је потпора. Замењене су електро и водоводне инсталације, комплетна столарија, окречено је изнутра. Зграда је попримила потпуно нови лик примерен узрасту деце у вртићу. Зграда више није оронула и безоблична. Има и много шарених боја. Купатила су потпуно реновирана, уграђене су нове санитарије и плочице. Деца су одушевљена и васпитачице такође. Много је лепше радити у таквом окружењу. Као директор школе сам бескрајно захвална локалној самоуправи која је имала слуха и разумевања за нашу децу и омогућила нам је да се коначно ови радови спроведу. У изради су и роло завесе за све прозоре, што ће додатно да нам улепша простор“, каже Биљана Ђуровић.

Комплетна столарија, односно потпуно нови прозори и врата на целом објекту сада ће значајно допринети и очувању енергије у објекту, а биће и много топлије.

И Слободан Илић, председник МЗ Јабука је веома задовољан што су приведени крају радови на објекту и што деца поново могу у њему да бораве.

„У згради је било више просторија без подова, само бетон. Сад је и то решено, стављени су подови. Објекат има четири тоалета за децу и посебан за васпитаче. Све просторије изнутра су окречене. Зграда је сазидана 1977. године. Дакле више од 45 година ништа на том објекту није рађено. Овај велики посао је завршен и омогућили смо одличне услове за боравак деце“, каже председник МЗ Јабука Слободан Илић.
Од радова остало је још да се уради и фасада. Чим се време пролепша и спољашња температура повећа и фасадерски радови биће завршени што ће у потпуности да промени изглед овог објекта.

Радови су финансирани из буџета Града Панчева преко Градске стамбене агенције Панчево.