Почела замена столарије

ПАНЧЕВО / ЈАБУКА – У основној школи „Гоце Делчев“ у Јабуци данас су почели радови на комплетној замени столарије у такозваном новом делу објекта.

Иако се зове „нови“ део, он је изграђен 1963. године и шест деценија није мењана столарија.

Директорка ОШ „Гоце Делчев“ у Јабуци Биљана Ђуровић је веома задовољна што се након шездесет година приступило овом послу.

„Постојећа столарија је била у јако лошем стању, прозори су закуцани, трули и испадају из оквира. Конкурисали смо за средства код НИС-а у оквиру програма „Заједници заједно“ и средства су нам на велику радост одобрена. С обзиром на то да је данас почео пролећни распуст и да су пред нама сунчани дани, надам се да ћемо цео посао успети да завршимо до краја распуста“, каже Биљана Ђуровић.

Директорка додаје да је у „старом” делу школе, из 1912. године, нешто мало боља ситуација.

„Тамо је делимично замењена столарија, те се надамо да ћемо у неком од наредних пројеката успети све да заменимо. Захваљујемо се НИС-у на несебичној помоћи школама. Радост свих који су свакодневно у овој институцији огромна је. Школа ће добити много бољи изглед, више нећемо бринути о безбедности због прозора који падају, а енергетска ефикасност ће бити неупоредиво боља, како лети, тако и зими“, изјавила је Биљана Ђуровић.

Слободан Илић, председник Месне заједнице Јабука такође не крије задовољство што је за његовог мандата завршен овако значајан посао.
„После много деценија и бројних власти које су биле апсолутно незаинтересоване за нашу школу, децу и запослене, коначно су дошли људи који имају слуха за овакве муке. Хвала свима на помоћи“, изјавио је Слободан Илић.

ОШ „Гоце Делчев“ Јабука на конкурсу Заједници заједно добила је 3.045.089,10 динара за унапређење енергетске ефикасности објекта школе заменом дотрајалих прозора у 11 учионица чиме ће се смањити температурне разлике у простору школе и значајно уштедети на трошковима грејања у зимском периоду.