Агенција за безбедност саобраћаја

Агенција за безбедност саобраћаја Републике Србије, у сарадњи са локалним самоуправама, и ове школске године ће реализовати активности које су усмерене ка повећању безбедности деце у саобраћају.
Пред почетак школске године интензивиране су активности и скренута је пажња свим учесницима у саобраћају на присуство деце која су од септембра почела са похађањем наставе у новој школској години.
Агенција за безбедност је покренула „Визију 0 погинуле деце у саобраћају“ којој се наша школа као образовна институција радо прикључила. Такође, у сарадњи са саветом за безбедност саобраћаја у нашој локалној самоуправи, приступили смо реализацији мера и активности са циљем заштите ученика у зонама школе и на путу од куће до школе.
Најпре, сваки ђак првак је добио бесплатну књигу “Пажљивкова правила у саобраћају”. Потом, у договору са полицијом и ватрогасцима, одређени су датуми предавања која ће се одржати у нашој школи ученицима свих разреда.
За ученике првог циклуса, односно од првог до четвртог разреда, планирано је спровођење по једне радионице у трајању од 45 минута, на тему „Безбедност деце у саобраћају“.
Прво предавање је одржано 08. октобра, ученицима првог и другог разреда.
У реализацији интерактивних предавања, користе се и едукативни видео садржаји, цртани филмови, штампани и остали материјали, намењени деци основношколског узраста, креирани од стране Агенције за безбедност саобраћаја.
У одељењима другог циклуса образовања и васпитања, односно од петог до осмог разреда, биће реализована по једна радионица на тему „Превенција вршњачког насиља”.
Обе теме реализоваће полицијски службеници и ватрогасци–спасиоци из полицијске управе и станице Панчево.