Саднице за прваке

У нашој школи покренута је још једна лепа акција за коју се надамо да ће постати традиционална. Уз помоћ одборнице Скупштине града Панчева, Јелене Простран, која је пронашла донаторе за две младице јасена, оба одељења овогодишњих ђака првака добила су по своје дрво које ће неговати и бринути надаље о њему, и са којим ће заједно расти.
Акција је лепа из више разлога – децу подучавамо вредностима природе и значају очувања окружења и целокупне планете, кроз игру их подсећамо на вредности које свако треба да негује.

Директорка школе, Биљана Ђуровић, која је са задовољством подржала зелену акцију, позвала је ђаке који су дошли у пратњи својих учитељица, и том приликом подсетила децу да је дрво извор живота јер нам даје кисеоник, чисти наше воде и пружа дом птицама. Осим што без дрвећа не бисмо могли да живимо, оно такође украшава наш видик, чини природу лепом и хармоничном.
Захваљујемо се донаторима који су нам је изашли у сусрет и оплеменили наше окружење. Дрво јасен има изузетно велики значај у традиционалној српској култури и обичајима, као и у народној медицини.