Уређење простора школе

„Након много времена, захваљујући одлуци Градске управе Панчево, која се одазвала на позив упућен из школе, и која је имала слуха да се уреди простор у којем свакодневно борави више од 500 ученика и запослених, радови у ходницима “старог” дела школе из 1912 године су окончани. Тренутно се ради на чишћењу, враћању цвећа и радова на зидове.

Захваљујемо се градоначелнику града Панчева и свим члановима Градског већа који су нам помогли да наша школа поново заблиста“, каже Биљана Ђуровић, директорка школе у Јабуци.

И Месна заједница Јабука на различите начине помаже школи и заједно са њима учествује у организацији различитих програма и манифестација.
„Школа је важан сегмент у образовном и друштвеном животу становника Јабуке. Месна заједница ће и убудуће настојати да помаже школи колико је то у нашој моћи. Хвала и Граду Панчеву што има разумевања за потребе не само школе већ и Месне заједнице у Јабуци како би квалитет живота наших мештана био на изузетно високом нивоу“, каже Слободан Илић, председник МЗ Јабука.

Дани Франкофоније 2024

Март је сваке године месец Франкофоније, а то удружење представља све земље света у којима је француски матерњи, слузбени или језик који се изучава у школама.

Франкофонија (франц. La Francophonie; службени назив: Међународна организација Франкофонија (франц. l’Organisation internationale de la Francophonie) је међународна организација која представља скуп држава, земаља и регија које користе француски као национални језик, службени језик, језик међународне комуникације и као радни језик. Франкофонија је француски израз, скован 1880. од стране француског географа Онезима Реклија (Onésime Reclus), брата Елизеја Реклија (Elisée Reclus), којим је означио заједницу људи и држава које користе француски језик.

Уређивање дворишта

Акција ђака и запослених на уређењу дворишта школе реализована је 21. марта. Ђаци су заједно са запосленима кречили графите, фарбали клупе, садили цвеће и очистили двориште.

Дан жена – изложба

Ученици петог, шестог и седмог разреда су Дан жена обележили изложбом “Преко трња до звезда”, која се може погледати у холу школе. На изложби су приказани животи и достигнућа значајних српских и светских научница у различитим областима. Тако се могу погледати радови о познатијим научницима попут Милеве Марић Ајнштајн и Марије Кири, али и радови о Хипатији (првој научници), Розалинд Френклин, Каролини Хешел, Полини Благојевић, Надежди Басари и многим другим. Заједничка црта свим овим женама је да су на свом научном путу имале низ препрека које су им наметале породице, али и друштво у целини.

СВЕТИ САВА 2024

У ОШ „Гоце Делчев“ у Јабуци школска слава Свети Сава обележена је уз сечење славског колача и пригодном приредбом.

Sveti Sava 2024
« 1 од 44 »

Пакетићи за децу

Деца која похађају вртић и забавиште у Јабуци и прваци Основне школе „Гоце Делчев“ данас су добила новогодишње пакетиће које им је уручио Деда Мраз.

Биљана Ђуровић, директорка ОШ „Гоце Делчев“ у Јабуци каже да су деца заиста уживала у програму који је приређен поводом доделе пакетића.

Слободан Илић, председник Савета Месне заједнице Јабука каже да су ове године обезбедили око 180 новогодишњих пакетића за децу у том месту.

„МЗ Јабука је обезбедила и поделила новогодишње пакетиће нашој деци из вртића, забавишта и нашим првацима. Захваљујемо се глумачкој екипи “Мали принц” који су приредбом улепшали овај догађај, а захваљујемо се и пријатељима Месне заједнице који су нам помогли у реализацији ове манифестације“, каже Слободан Илић из МЗ Јабука.