Музичка школа у Јабуци

Музичка школа “Јован Бандур” отвара издвојено одељење у нашој школи. Ученици су успешно положили пријемни испит из више различитих инструмената.

Школу у Јабуци посетила је Тања Божић, већник за образовање у Општини Панчево, у пратњи директора Музичке школе, Михајла Јовића. Госте је дочекала директорка школе, Биљана Ђуровић, у присуству председника Месне заједнице, Слободана Илића.

Кабинет за музичку културу

Господин Јовић је рекао да ће у школи постојати 3 одељења групне наставе – солфеђо које ће имати наставу два пута недељно по 45 минута. Такође, индивидуална настава, која траје до треће године, биће организована два пута недељно по 30 минута.

Професор солфеђа ће организовати наставу усклађену са распоредом часова у редовној настави. Индивидуална настава биће организована у договору са родитељима у односу на обавезе које ученици имају у редовној настави.

Организоваће се родитељски састанак на којем ће ученици упознати своје професоре.

Сви присутни били су веома задовољни због сарадње са Музичком школом која ће бити организована у просторијама школе. Сложили су се са тим да ће музичка култура оплеменити културни живот не само ученика школе “Гоце Делчев”, већ и заједнице уопште.